MONIKA POTOCZEK

psycholog

psychoterapeuta psychodynamiczny

Pracuję z młodzieżą od 13 r. ż. i osobami dorosłymi, udzielam konsultacji psychologicznych, interwencji w kryzysie, prowadzę psychoterapię krótko- i długoterminową. Pomagam osobom doświadczającym obniżonego nastroju, stanów depresyjnych, nadmiernego stresu, zaburzeń nastroju czy zaburzeń osobowości. Pracuję z osobami, które mają trudności z prokrastynacją, które przechodzą przez załamanie nerwowe czy są w kryzysie emocjonalnym, które stosują autoagresję. Pomagam osobom, które doświadczają kryzysu w związku, są w toksycznej relacji, którym trudno zbudować satysfakcjonujące relacje z innymi i tym, którym doskwiera samotność.

W pracy z klientem najważniejsze jest dla mnie zaufanie, zbudowanie pozytywnej relacji terapeutycznej, tak aby w bezpiecznych warunkach mogła dokonywać się zmiana. Nie daję gotowych rad i rozwiązań, ale staram się aby dzięki wspólnej pracy, klient sam stawał się bardziej świadomy siebie, stosował dojrzalsze mechanizmy obronne i mógł w pełni realizować swój potencjał.

Tytuł magistra psychologii uzyskałam na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II, następnie ukończyłam studia podyplomowe z terapii pedagogicznej oraz doradztwa zawodowego. Następnie związałam się z Krakowskim Centrum Psychodynamicznym, gdzie najpierw ukończyłam dwuletnie Studium Socjoterapii i Psychoterapii Młodzieży, a potem całościowe czteroletnie szkolenie psychoterapeutyczne.

Regularnie uczestniczę w kursach i szkoleniach. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej.

potoczek.jpg

Psychoterapia
indywidualna online

170 zł
50 minut

Godziny pracy

Środa

Czwartek

13-16

9-12