top of page

JOANNA MACEWICZ

psycholog

dyplomowany psychoterapeuta systemowy

psychoterapeuta TSR

Pracuję stacjonarnie  oraz online, prowadząc psychoterapię krótko i długoterminową. Prowadzę terapię par oraz rodzin z dziećmi od 3 roku życia. Razem szukamy dróg powrotu do bliskości, zaufania i zrozumienia. Wspieram rodziców w kryzysach rodzicielskich. Pomagam rodzinom odzyskać spokój i zasoby. Wspieram w konfliktach oraz sytuacjach okołorozwodowych. Sama również jestem mamą, która doskonale zna i rozumie rodzicielskie wyzwania.Prowadzę psychoterapię dzieci, młodzieży, szukam indywidualnych i twórczych sposobów na dotarcie do dziecięcego świata.

Zajmuje się pomocą psychologiczną dla osób dorosłych w sytuacjach kryzysów życiowych, zawodowych, doświadczających nadmiernego stresu oraz trudności emocjonalnych i psychicznych. Wspólnie wypracowujemy zmiany i rozwiązania, szukamy tego co działa, wydobywamy zasoby i siły. Towarzyszę osobom zmagającym się ze stratą, śmiercią bliskiej osoby, poronieniem i żałobą.

z zaburzeniami odżywiania, z zaburzeniami osobowości (Borderline, BPD), ADHD, ADD, DDA, WWO.

Fundamentem mojej pracy są idee systemowe, podejście poznawczo – behawioralnym oraz założenia terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach. Praca z drugim człowiekiem jest tym, co kocham robić. Patrzę na człowieka jako na całość, a nie przez pryzmat jego psychopatologii. Relację terapeutyczną traktuję jako podstawowe narzędzie zmiany i zdrowienia klienta. W  kontakcie z drugą osobą chcę budować głębokie, autentyczne, oparte na zaufaniu, empatyczne relacje.   

Tytuł magistra psychologii  uzyskałam na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, gdzie ukończyłam również studia podyplomowe w specjalizacji Pomoc rodzinie w sytuacji trudnej. Ukończyłam całościowy kurs z psychoterapii atestowany przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne, prowadzony przez Krakowską Fundację Rozwoju Psychoterapii oraz Fundację Krakowskiej Katedry Psychiatrii przy Zakładzie Terapii Rodzin CM Uniwersytetu. Ukończyłam także podstawowy i zaawansowany kurs Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach oraz Studium Interwencji Kryzysowej. Nieustannie podnoszę swoje kwalifikacje uczestnicząc w szkoleniach i kursach związanych z psychoterapią oraz pomocą psychologiczną. Lubię dzielić się zdobytą wiedzą i doświadczeniem w trakcie prowadzonych przeze mnie szkoleń.

Swoją pracę poddaję regularnej superwizji.

Macewicznowe_edited_edited.jpg

Psychoterapia

  indywidualna
Oddział Szczecin & Online

 

od 160 zł
50 minut

Psychoterapia

  par i małżeństw
Oddział Szczecin & Online

 

50 minut - 230 zł
75 minut - 280zł

 

Psychoterapia

  rodzinna
Oddział Szczecin & Online

 

50 minut - 230 zł

 

Godziny pracy

Poniedziałek

Wtorek

10-15

10-15

bottom of page